نصاب
نصاب

معرفی کنترل باکس درب اتوماتیک دورژانس

کنترل باکس درب اتوماتیک دورژانس

کنترل باکس درب اتوماتیک در واقع یک برد الکترونیکی می باشد و به عنوان جعبه فرمان سیستم درب اتوماتیک استفاده می‌شود.

تمامی دستورات در قسمت کنترل باکس درب اتومات تجزیه و تحلیل می شود به همین دلیل از کنترل باکس به عنوان مغز دربهای الکترونیکی یاد می کنند.

تمامی قطعات درب برقی زیر نظر کنترل باکس عمل می کنند به همین دلیل کوچکترین مشکل در کنترل باکس باعث ایجاد خرابی در عملکرد درب خودکار می شود.

برد درب اتوماتیک شیشه ای به دو صورت آنالوگ و دیجیتال موجود می باشند.هر کنترل باکس دارای دو ورودی می باشد یکی جهت اتصال به موتور و دیگری جهت اتصال به پاور می باشد.

عملکرد کنترل باکس درب برقی

کنترل باکس درب برقی به عنوان اتاق فرمان وظیفه ی کنترل موتور و قفل در اتوماتیک شیشه ای را به عهده دارد.

همچنین باز وبسته شدن درب،سرعت حرکت لت ها ، زمان باز ماندن یا قفل شدن درب از وظابف کنترل باکس می باشد.تمامی ایراداتی که باعث می شود.

درب برقی به درستی کار نکند از طریق کنترل باکس در کلید تعیین وضعیت و به صورت کد، تعریف می شود و تعمیرکار از طریق کدها به راحتی می تواند مشکل را برطرف نماید.

سیستم کنترل باکس قابلیت این را دارد تا به سیستم های حفاظتی bms متصل شود.تمامی تنظیمات برای حالت های درب برقی همچون بازشوی کامل ، نیمه بازشو ، بازشوی یک طرفه درب اتوماتیک شیشه ای توسط کنترل باکس پردازش و اجرا میشود.

درب اتوماتیک دورژانس

قطعات کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه ای

اصلی ترین کار یک درب اتوماتیک شیشه ای باز شدن هنگام ورود افراد و بسته شدن به صورت خودکار می باشد،

که توسط فرمان کنترل باکس این کار به درستی انجام می شودهر چقدر هم که درب های الکترونیکی در دنیای مدرن امروزی پیشرفت کنند در نهایت عملکردی یکسان خواهند داشت.

.برد الکترونیکی از یک باکس موتور که شامل گیربکس ،شفت و سایر قطعات داخلی می باشد.در واقع با ارسال سیگنال ازچشمی درب اتومات به کنترل باکس برای باز شدن درب  و فرمان کنترل باکس ،چرخ دنده ها به وسیله ی حرکت گیربکس به حرکت در می آیند و با چرخش پولی و شفت باعث باز شدن درب می شوند و بعد از مدت زمان مشخصی درب به صورت خودکار بسته می شوند.

البته مدت این زمان قابل تنظیم کردن می باشد چرا که در برخی اماکن نیاز است تا درب مدت زمان طولانی تری باز باشد.

کنترل باکس درب اتوماتیک دورژانس

دلایل افزایش عمر کنترل باکس

کنترل باکس به عنوان مغز یک سیستم باید از کیفیت خوب و برند معتبری انتخاب شود چرا که با اختلال در این سیستم پردازنده ، کل سیستم با مشکل مواجه می شود.

هم چنین یکی از مهمترین نکاتی که رعایت آن باعث افزایش طول عمر در کنترل باکس درب شیشه ای می شودهمسان بودن ولتاژ های کنترل باکس موتور درب برقی و سنسورها می باشد

چرا که اختلاف ولتاژ باعث تحمل فشار و درنتیجه سوختگی برد می شود.

بدین ترتیب می توان از خسارت هایی که ممکن است در آینده متحمل شویم جلوگیری به عمل آید .ولتاژ استاندارد در کنترل باکس 24 ،40 و60 ولت می باشد.هر چه میزان آمپر در کنترل باکس بالاتر باشد، آن سیستم قوی تر بوده و در نتیجه میزان درصد خطا و استپ در آن بسیارکم می شود.

مدار فرمان در برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که برخی از این برند ها یک سری ویژگی منحصر به فردی دارند،با وجودی که تمامی آن ها دارای یک وظیفه ی مشترک هستند اما همین امتیاز باعث شده تا قیمت کنترل باکس درب اتوماتیک ثابت نباشد و با توجه به برند سازنده متغیر است .

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع فتوسل های ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Be the first to write a review

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *