نصاب
نصاب

معرفی کامل راهبند اتوماتیک دورژانس

راهبند اتوماتیک دورژانس

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ برای پارکینگ های عمومی، ساختمانها، اماکن امنیتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این نوع راهبندها به جای انواع دستی پیشرفتی است که مرهون تکنولوژی های جدید است و انواع مختلفی از راهبند اتوماتیک پارکینگ با کارایی های متنوع را می توان به کار گرفت. استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ از آنجائیکه به ایمنی مربوط می شود، لازم و ضروری است. 

راهبند اتوماتیک پارکینگ تشکیل شده از یک اهرم هوشمند برقی می باشد که توسط ریموت کنترل می شود. 

راهبند اتوماتیک پارکینگ ارائه کننده راه حل هایی برای درب های ورودی می باشد. راهبند اتوماتیک پارکینگ ممکن است انواع مختلفی داشته باشد که به تناسب محل مورد نیاز و همچنین شاخص های دیگر تولید می شود. 

این محصول دارای مدل هایی می باشد که با ریموت اداره می شوند و همچنین مدل دیگری وجو دارد که کاملا هوشمند عمل می کند. 

یکی دیگر از انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ مدل اهرمی می باشد که با سرعت متناسب، هد دو اهرم باز و بسته می شود. لازم به ذکر است سرعت باز و بسته شدن به راحتی قابل تنظیم است.

استفاده از این نوع راهبند اکثرا در فضاهای باز می باشد. همچنین از این دستگاه در مراکز امنیتی، نیروگاه ها، انبارها و … نیز استفاده می شود. بازوی راهبند اتوماتیک پارکینگ حداکثر 4 متر طول دارد و بخش آلومینیومی 76 × 38 میلیمتری مستطیل شکل است.

راهبند اتوماتیک پارکینگ هوشمند

ویژگی بازوی هوشمند راهبند اتوماتیک پارکینگ جسم را تشخیص می دهد، به صورت اتوماتیک بالا می رود.

زمان باز و بسته شدن با توجه به ویژگی های سیستم و تراکم وسایل نقلیه در پارکینگ، متفاوت می باشد.

برای باز و بسته شدن راهبند، فاصله زمانی از 1 تا 6 ثانیه در دسترس است.

سیستم راهبند اتوماتیک پارکینگ برای کنترل و ایمنی عبور وسایل نقلیه است. انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ می توانند در 3 متر، 4 متر، 5 متر، 6 متر و … ​​قرار بگیرند، می توانید تمامی نقاط را به طور کامل ببندید و فقط به وسایل نقلیه ی مجاز، اجازه عبور و مرور بدهید.

راهبند دورژانس

لازم است برای محافظت از پارکینگ در مکان هایی با ترافیک سنگین با تعداد بیشماری از وسایل نقلیه از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده کرد.

سیستم های بسیاری برای محافظت از این مناطق طراحی شده اند. از راهبند اتوماتیک پارکینگ در بزرگراه ها و یا خیابان هایی که در ساعات خاصی برای ترافیک بسته شده اند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در ساختمان ها به طوری می باشد که ورود به پارکینگ با داشتن حق ورود امکان پذیر است و راهبند اتوماتیک پارکینگ باز می شود.

انعطاف پذیری راهبند اتوماتیک پارکینگ

سیستم های راهبند اتوماتیک پارکینگ بسیار متنوع هستند و می توانند برنامه ریزی شده با توجه به نیازهای فردی باشند.

بنابراین، انواع پروژه ها می توانند از نصب آنها بهره مند شوند. آنها صرفا برای پارک های عمومی نیستند بلکه می توانند برای مالکین خصوصی و بسیاری از انواع کسب و کار سودمند باشند. یکی دیگر از نکات مهم در مورد تکنولوژی خواندن شماره پلاک است. پس قادر خواهید بود که شماره های وسایل نقلیه را به راحتی ذخیره نمایید.

مزیت راهبند اتوماتیک پارکینگ

یکی از مزایای اصلی راهبند اتوماتیک پارکینگ، برای اهداف امنیتی می باشد.

جایی که دسترسی به هر منطقه باید محدود شود تا امنیت مردم و زیرساخت ها به صورت درست فراهم شود، استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ یک محصول ایده آل است.

با توجه به این که افراد و وسایل نقلیه آن ها را متوقف می کند تا قبل از ورود یا خروج مورد بررسی قرار گیرند، ممیزی های امنیتی می توانند به صورت شخصی یا از راه دور، از طریق دوربین مدار بسته انجام شوند.

یکی دیگر از مزیت های راهبند اتوماتیک پارکینگ خودکار در کنترل ترافیک فوق العاده زیاد پارکینگ می باشد.

در زمان اوج شلوغی، راهبند اتوماتیک پارکینگ بسیار به شما کمک می کند که کنترل امور را در دست داشته باشید و بتوانید اوضاع را مدیریت کنید، زیرا که با راهبند اتوماتیک اتوموبیل ها و مشخصات آنها به درستی ثبت و تحت کنترل می باشد و از آشفتگی و بی نظمی جلوگیری به عمل می آید.

این محصول با موتورهای الکتریکی که توسط سیستم های سوئیچینگ اتوماتیک از راه دور استفاده می شود، کار می کند.

با سویئیچ موتور، دنده حرکت می کند و بازوی سد بالا می رود و پارکینگ باز می شود. در مدل استاندارد موانع 6 متر است اما می توان آن را با 9 متر در مناطق گسترده و در شرایط خاص نیز به کار برد.

بازوی سفت باعث افزایش زمان کار می شود. این دستگاه هنگامی که از کنترل از راه دور استفاده می شود به طور خودکار عمل می کند. راهبند بالا می رود و وسیله نقلیه وارد پارکینگ می شود. آنها همچنین از سیستم ایمنی فتوشیمی بهره می برند و عدم ورود کامل وسیله نقلیه به پارکینگ را متوجه می شوند.

تاثیر راهبند اتوماتیک پارکینگ در برقراری امنیت

راهبند اتوماتیک پارکینگ در برقراری امنیت نقش مهمی بازی می کنند.

در جهان امروزی افراد بی گناه مهم ترین قربانیان خشونت هستند. با توجه به وقوع حوادث تروریستی در شهرهای مانند استانبول، داکا و دیگر شهرهای جهان، مهم ترین سوالی به ذهن می رسد، این است که در این شهرها امنیت چقدر تضمین شده است؟در جهانی که هیچ محلی امن نیست، زندگی و کار در جامعه ایمن یکی از مهم ترین خواست ها و نیازهای هر فرد و جامعه ای است.

این امر یکی از دلایلی است که در بسیاری از مکان ها ایستگاه های بازرسی نصب می شود و برای تامین امنیت نیز می توان از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده کرد.

راهبند اتوماتیک دورژانس

نحوه کار راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ از میله ای ساخته شده که از نقطه ثابتی به صورت عمودی حرکت می کند.

به همین دلیل است که خودرو یا شخص نمی تواند به محل مشخص شده وارد شود. راهبند اتوماتیک پارکینگ در ورودی و خروجی ادارات و شرکت ها، کارخانجات، و پارکینگ مراکز تجاری به کار گرفته می شوند و در تامین امنیت مردم نقش به سزایی ایفا می کنند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ از ورود و خروج افراد و خودروهای ناشناس به محوطه جلوگیری می کند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ بهترین گزینه برای تامین امنیت محوطه های مسکونی و تجاری است. راهبند اتوماتیک پارکینگ به صورت پنوماتیک، هیدرولیک و مکانیکی و کنترل از راه دور طراحی و ساخته می شوند.

راهبند اتوماتیک پارکینگ در انواع و اقسام مختلفی طراحی و ساخته می شود تا همیشه و در همه حال نسبت به تامین امنیت مطمئن بود.

کیفیت ساخت راهبند اتوماتیک پارکینگ و منحصر به فرد است. تنوع عملکرد راهبند اتوماتیک پارکینگ به قابلیت برنامه ریزی ، کارایی و پشتیبانی شرکت ارائه دهنده بستگی دارد. راه بند مکانیکی به یک موتور مجهز شده و میله راه بند را در جهت عمودی به حرکت در می آورد، در حالی که در راهبند اتوماتیک پارکینگ سیستم اتوماتیک بوده و میله راه بند به صورت الکترونیکی در جهت عمودی حرکت می کند.

هر راهبند اتوماتیک پارکینگ دفترچه راهنمایی دارد که کاربر می تواند در مواقع برخورد به مشکل در زمینه قطع برق، عدم کارکرد باتری و مشکل کلی سیستم به آن مراجعه کرده و مشکل خود را برطرف کند.

هر راهبند اتوماتیک پارکینگ طرح و ماژول های مخصوص به خود را دارد. جهت و میزان دقت، موتور، سرعت سیستم، توازن سیستم و سیستم کنترل های الکترونیکی برق سایر بخش های راهبند اتوماتیک پارکینگ یک موتور و کاهنده سرعت سیستم بر روی این پلت فرم نصب شده است. کاهنده سرعت متناسب با نسبت های کاهش سرعت متفاوت بوده و می تواند متناسب با خروجی برق و سرعت گردش هسته سیستم جایگزین شود.

متن سربرگ خود را وارد کنید

راهبند اتوماتیک پارکینگ به مدت زمان طولانی می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

به سبب نیاز به استفاده از راه بند های گیت در مراکز تجاری بخاطر ورود و خروج کامیون ها و تریلرها، می توان راهبند اتوماتیک پارکینگ در این مراکز استفاده کرد.

راه بندها ، بیشتر الکترو – مکانیکی بوده و با برق 24 ولت کار می کنند. راهبند اتوماتیک پارکینگ مطمئن بوده و از ورود و خروج خودروها و اشخاص غیر مجاز به محوطه جلوگیری می کند. از آن جایی که به هنگام کار گرمای زیادی را تولید نمی کنند برای کار در مراکز تجاری، نظامی و هر کاربری در داخل شهر مناسب هستند.

بررسی انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ امروزه جای انواع دستی آن را گرفته است و خود را با تکنولوژی های جدید وفق داده است.

این راهبندها رفت و آمد وسایل نقلیه را کنترل می کنند و در پارکینگ ها، ساختمان های بزرگ تجاری و مسکونی و … کاربرد وسیعی دارند.

این روزها ساختمان ها و پارکینگ های شیک و به روز سعی می کنند تا تمام بخش های خود را با تکنولوژی های روز طراحی کنند و تا می توانند از کارهای دستی و نیازمند به حضور انسان جلوگیری کنند.

در این صورت شاید هزینه های اولیه زیاد شود ولی روی هم رفته هزینه های طولانی مدت بسیار جبران کننده است و صرفه جویی در انرژی و هزینه های ساختمان را در کنار بالا بردن ارزش استفاده از آن به همراه دارد.

راهبند دورژانس

عملکرد راهبند اتوماتیک پارکینگ

این راهبندها از یک میله و یک ورقه تشکیل شده اند که به صورت افقی میله را در مقابل خودروها قرار می دهد تا از عبور و مرور بی مورد جلوگیری کند.

استفاده از این راهبندهای اتوماتیک سبب می شود تا کنترل بهتر شود و حتی می توان به کمک آن هزینه پارکینگ نیز محاسبه شود. راهبند اتوماتیک پارکینگ به کمک یک موتور کار می کند و به نیروی الکتریسیته متصل است.

استفاده از راهبندهای اتوماتیک سبب می شود تا مدیریت همزمان چندین ورودی و خروجی را بتوان انجام داد و حتی نیازی به اپراتور در پارکینگ های هوشمند نباشد. این راهبندها دارای دوربین هستند که پلاک خودرو را در هنگام ورود و خروج چک کرد و با تطبیق آن عبور و مرور را مدیریت می کنند. از این رو سرقت و سو استفاده را در پارکینگ ها به نزدیک صفر می رساند.

برخی از این مدل راهبند اتوماتیک پارکینگ از راه دور کنترل می شوند و برنامه های کاربردی دارند. در بخش هایی که دارایی های ارزشمند وجود دارد کنترل عبور و مرور با این راهبندها راحت تر است.

راهبند اتوماتیک پارکینگ قابلیت ضد برخورد دارد و در صورتی که خودرو در زیر آن باشد حرکت متوقف می شود به همین علت به خودروهایی ورودی و خروجی آسیبی وارد نمی کند. نحوه ی باز و بسته شدن راهبند اتوماتیک پارکینگی دو مدل هیدرولیکی و مکانیکی دارد که مکانیزم آن ها با هم تفاوت دارد. در انواع مکانیکی مکانیزم با باز شدن توسط یک چرخ دنده کار می کند و در نوع هیدرولیکی از دستگاه هایی مانند دستگاه کارت خوان، ریموت کنترل، دوربین و … برای باز و بسته شدن کمک می گیرد.

انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ

دسته بندی های متعددی برای راهبند وجود دارد که به بررسی راهبند اتوماتیک پارکینگ و انواع آن ها می پردازیم. راهبند ها در دو نوع اهرمی و زنجیری وجود دارند.

راهبند اوماتیک دورژانس

راهبند اتوماتیک پارکینگ اهرمی

این نوع راهبندها با تمام تکنولوژی های مدارهای الکترونیکی سازگارند و با فناوری های روز دنیا تولید شده اند. این دستگاه یک کنترل کننده ی خوب است که داشتن یک راهبند پارکینگ خوب را تضمین می کند.

راهبندهای اتوماتیک اهرمی دارای طول های مختلفی هستند که بسته به محیط مورد استفاده تعیین می شوند. با یک کلید دستی یا یک کنترل باز و بسته می شوند که حتی می توانند به صورت هوشمند هنگام نزدیک شدن خودروها باز شوند.

از مزایای راهبند اتوماتیک پارکینگی اهرمی، داشتن کیفیت بالا و امنیت است که در پارکینگ ها و ساختمان های دارای عبور و مرور کنترل شده می توان از آن ها به خوبی بهره برد.

راهبند اتوماتیک پارکینگ زنجیری

نوع دیگری از راهبندهای اتوماتیک، نوع زنجیری آن است.

تقریباً تمامی مزایایی که راهبندهای اهرمی دارند در این مدل راهبند نیز به چشم می خورد.

تنها تفاوت در کارایی و راهبندی است که در آن ها به کار رفته است. این راهبند به جای اهرم از یک زنجیر استفاده می کند که با کشیدن و شل کردن زنجیر تمام کارهایی که یک راهبند اهرمی می تواند انجام دهد را پشتیبانی می کند.

مزایای استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ زنجیری، طول زیادی است که نسبت به نوع اهرمی می تواند داشته باشد. در انواع این راهبندها طول بین 6 تا 16 متر را می توان ایجاد کرد که در قسمت هایی با عرض زیاد ورودی پارکینگ از این مدل راهبند استفاده می شود. در برخی فضاها نیز جایی برای بالا رفتن اهرم وجود ندارد و مجبور به استفاده از راهبند زنجیری هستند.

زنجیر مورد استفاده در این راهبند توسط دو کابین جابه جا می شود.

راهبند اتوماتیک دورژانس
شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع راهبندهای ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید

69 33 00 91 

درب اتوماتیک دورژانس
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Be the first to write a review

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *