نصاب
نصاب

انواع تیغه کرکره برقی دورژانس و ویژگی های آن

انواع تیغه کرکره برقی دورژانس

یکی از مهمترین قسمت های یک کرکره برقی تیغه های کرکره برقی است.

این قسمت علاوه بر اینکه متضمن زیبابی و امنیت کرکره اتوماتیک شما خواهد بود بیشترین تاثیر را نیز در قیمت کرکره برقی دارد.

در این مقاله به طور مفصل به معرفی انواع تیغه کرکره برقى و قیمت و کاربرد آنها خواهیم پرداخت.

 

انواع تیغه کرکره برقى و کاربرد آنها

امروزه در صنعت، درب هاى اتوماتیک کرکره برقى به خاطره ویژگى هاى خوبى که دارد جایگاه ویژه اى پیدا کرده است. اکثر سازندگان ساختمان ها و مراکز تجارى سعى میکنند تا جایى که امکان دارد نسبت به دیگر درب هاى اتوماتیک مانند درب جکى و درب آکاردئونى و یا حفاظ، از کرکره برقی استفاده کنند.

این افزایش تقاضا باعث شده تا بین تولید کننده ها و اجرا کننده هاى کرکره برقی رقابت ایجاد بشود و آنها با تولید تیغه هاى بهتر یا طرح هاى گوناگون با جنس هاى مختلف و رنگ هاى متنوع بازار بیشترى را به خود اختصاص بدهند.

هدف ما از بازگو کردن این مطالب این است که مشتریان گرامى با مطالعه کردن و مشاهده کردن عکس ها درک بهترى از انواع تیغه ها داشته باشند تا بتوانند براى درب مورد نظر خود بهترین و مناسب ترین تیغه ى کرکره برقى را با مناسب ترین قیمت ممکن انتخاب و تهیه کنند. پس بى درنگ به سراغ انواع تیغه ها و موارد مصرف آنها همراه عکس و توضیحات میرویم.

کرکره برقی دورژانس

تیغه صد میلیمترى آکپاى

تیغه صد میلیمیتری آکپای از جنس آلومینیوم و با ضخامت بالا ساخته شده است و داراى دو جداره و دو پل در میان تیغه میباشد.

این تیغه داراى مقاومت بالایى است زیرا علاوه بر وزن زیاد و ضخامت زیادى که دارد داراى دو پل در میان تیغه است که مقاومت آن را در برابر فشار چندین برابر میکند. همچنین داراى عصایى و مادگى بسیار قدرتمند میباشد.

تیغه کرکره برقی از نوع صد میلیمتری آکپای از جمله تیغه های مورد استفاده در کرکره های مغازه می باشد. البته به علت وزن زیاد کرکره برقی بهتر از از موتور هایی که قدرت بالایی دارند استفاده نمود.

پل هاى این تیغه باعث میشوند که در عرض هاى بالاى شش متر کرکره اصطلاحا شکم ندهد و عصایى و مادگى باعث میشوند کرکره با ارتفاع بالاى پنچ متر تحمل وزن زیاد کرکره را داشته باشد.

ویژگى هاى این تیغه، دو جداره بودن، دو پل بودن، ضخیم و سنگین بودن است. اما همین ویژگى ها باعث گران تمام شدن کرکره میباشد.

بنابراین نتیجه میگیریم که فقط براى کرکره هایى از این نوع تیغه استفاده کنیم که بسیار عریض هستند و ارتفاع زیادى دارند.

انواع تیغه کرکره دورژانس

تیغه ى هشتاد میلیمترى آکپاى

از جنس آلومینیوم ساخته شده است و داراى دو جداره و فقط یک پل میان تیغه میباشد. عصایى و مادگى نسبتا ضخیم و قوى دارد.

این تیغه را میتوان براى کرکره هاى فروشگاه ها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار داد.

از آنجاکه جنس این تیغه آلومینیوم میباشد میتوان آن را در مناطق معتدل مانند شمال ایران به راحتى مصرف نمود و نگران فرسایش تیغه نبود.

تیغه هشتاد میلیمترى آلومینیومى پرتا porta

این تیغه یکی از تیغه المنیومی کرکره برقی است که داراى دو جداره ضخیم و در پل ضخیم در میان تیغه و حتى عصایى و مادگى بسیار قوى و سنگین میباشد.

این تیغه واقعا جزو تیغه هاى قدرتمند بازار میباشد زیرا علاوه بر ضخیم و سنگین بودن داراى دو ویژگى دیگر میباشد که جهت جلوگیرى از تولید صدا لاستیک خور میباشد و کپس هاى آن فولادى میباشد و بوسیله ى پیچ متصل میشوند.

این تیغه مناسب براى تمام درب ها میباشد و چون از آلومینیوم ساخته شده است در هواى مرطوب هم میتوان از آن بهره برد اما براى درب هاى کوچک که نیازى به تیغه اى با این ضخامت نیست توصیه نمیشود زیرا هزینه ى زیادى دربر میگیرد.

تیغه کرکره دورژانس

تیغه هشتاد میلیمترى چهار پل آکرول Akroll

جنس این تیغه از آلومینیوم می باشد و داراى دو جداره است و مهم ترین ویژگى این تیغه تعداد چهار پل است که در میان تیغه مشاهده می کنید.

همانطور که میدانید در هر سازه اى هر چند وزن یا ضخامت پل ها کم باشد اما هرچه پل هاى بیشترى ساخته شود استحکام و مقاومت آن سازه در برابر ضربه و یا فشار چندین برابر خواهد شد. بنابراین میتوانیم از این تیغه در عرض هاى هفت و هشت متر هم استفاده کنیم.

باید بدانید که تیغه کرکره برقی چهار پل آکرول مقاومت بسیار بالایی دارد اما خب هر مزیتی دارای عیوبی نیز هست. وزن این تیغه کمی بالا می باشد و هچنین ممکن است در طول زمان به علت رسیدگی و رغن کاری کم سر و صدای زیادی را هنگام باز و بسته شدن ایجاد کند.

تیغه هشتاد میلیمترى فوم دار پرتا porta

از انواع تیغه های فوم دار کرکره برقی زمانی استفاده می شود که نیاز به سر و صدای بسیار پایین وجود دارد.

جنس این تیغه از فولاد منیزیوم ساخته شده و نسبت به دیگر تیغه هاى مشابه از ضخامت و وزن بالایى برخوردار است، از ویژگى هاى این تیغه میتوان به فوم داخل تیغه اشاره کرد که میتواند به استحکام این تیغه کمک بسیارى کند و عایق گرما و سرما و حتى عایق صدا می باشد.

دیگر ویژگى این تیغه بسیار بیصدا بودنش است که هنگام بالا و پایین شدن کرکره هیچ مزاحمتى براى اطرافیان ندارد.

پس میتوان از این تیغه براى پارکینگ و تراس و پنجره ها با خیال آسوده استفاده کرد.  این تیغه در دو رنگ سفید و کرم و طرح چوب تولید و عرضه می شوند که بیشتر براى پارکینگ ساختمان ها مناسب هستند.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تیغه هشتاد میلیمترى آلما Alma

تیغه کرکره برقی 80 میلی متری آلما از جنس آلومینیوم و با وزن و ضخامت کم ساخته میشود و داراى دو جداره است.

قبلا بصورت تک پل و حالا بصورت دو پل ساخته میشود. شما می توانید تیغه هشتاد میلیمیتری آلما را براى کرکره برقى مغازه ها تا عرض شش متر و ارتفاع پنچ متر مورد استفاده قرار داد و نسبت به دیگر تیغه هاى آلومینیومئ که وزن بیشترى دارند قیمت مناسب ترى دارد.

البته باید بدانید برای کرکره های پنجره ای نیز از این تیغه استفاده می شود.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تیغه کرکره برقی پلى کربنات

تیغه کرکره برقی پلی کربنات از جنس پلى کربنات بوده و بصورت شفاف و یا رنگ هاى سفارشى تولید می شود. در بازار ضخامت هاى دو میلیمتر و چهار میلیمتر و با طرح هاى مختلف موجود است.

به طور کلی تیغه پلی کربنات کرکره برقی را میتوان براى هر محیطى استفاده کرد.

توجه کنید که استفاده از تیغه پلی کربنات صرفه ى اقتصادى ندارد و بیشتر براى اماکنى استفاده میشود که نیاز دارند زمانى که کرکره پایین است داخل محل نیز دیده بشود و یا نور به داخل بتابد، مانند پنجره و یا بالکن و نمایشگاه ها و طلافروشى ها. از نظر امنیتى میتوانیم به شما این اطمینان را بدهیم که تیغه پلی کربنات از دیگر تیغه ها محکم تر و غیر قابل نفوذ و نشکن می باشند.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تیغه کرکره برقی شصت میلیمترى آلومینیومى

این تیغه از جنس آلومینیوم و با عرض شصت میلیمتر و ضخامتى نسبتا متوسط ساخته شده است.

تیغه شصت میلیمتری آلومینیومی داراى عصایى و مادگى قوى می باشد و بخاطره عرض کم ظرافت خاصى نسبت به تیغه هاى هشت سانتى مترى و ده سانتى مترى دارد.

با توجه به آنچه گفته شد این تیغه براى پنجره ها، تراس، انبارى و درب وردى ساختمان ها مناسب می باشد. قیمت تیغه شصت میلیمتری آلومینیومی مناسب است و بطور کل براى کرکره هایى با عرض زیر ٣ متر توصیه میشود.

از تیغه فوم دار با جنس آلومینیوم در ساختمان ها و پارکینگ ها استفاده می شود. علت استفاده از اینکه در ساختمان‌ها به دلیل تنوع در طرح و رنگ آن و همچنین عایق صدا بودن آن می باشد.

برای اینکه در ساخت این تیغه کرکره برقی از فوم استفاده می شود به همین دلیل در برابر حرارت و صوت عایق می باشد و برای مکان هایی که نسبت به صوت حساس هستند این تیغه پیشنهاد می شود.

پس برای ساخت کرکره برقی پارکینگ ساختمان ها و همچنین کرکره پنجره ای از تیغه فوم دار باجنس آلومینیوم استفاده می شود.

تیغه کرکره برقی دورژانس

تیغه کرکره برقی رول گیتر

این تیغه از جنس میلگرد فولادى و روکش استیل یا آلومینیومى ساخته میشود و از نظر امنیتى مانند حفاظ عمل میکند و وزن نسبتا سنگینى دارد.
از تیغه رول گیتر  میتوان براى اماکن مختلف استفاده نمود اما فراموش نکنید که هزینه ى بالایى نسبت به دیگر تیغه ها دارد. از تیغه رول گیتر می توان براى پنجره ها و درب هاى ورودى بجاى حفاظ استفاده نمود.

تیغه کرکره برقی لومیکو

تیغه کرکره برقی لومیکو با آلیاژ 6063 ساخته شده است و ضخامت این تیغه کرکره برقی 80 میلیمتر میباشد.

این تیغه از جنس آلومینیوم است. برای خرید تیغه کرکره برقی لومیکو شما میتوانید با انتخاب رنگ های مختلف همهنگی بین رنگ درب پارکینگ و ساختمان ایجاد کنید.

شما میتوانید تیغه کرکره برقی لومیکو را برای ارتفاع 4 متر و عرض 4.5 متر انتخاب کنید. این تیغه جزو تیغه های بی صدا است و در حین کار کردن کمترین صدا را تولید میکند.

شرکت فنی مهندسی دورژانس با 27 سال سابقه درخشان در زمینه فروش،نصب و تعمیر انواع کرکره های برقی ایرانی و خارجی و نماینده انحصاری محصولات ایتالیا در ایران مفتخر است که بصورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
شما میتوانید از طریق وبسایت ما با محصولات ما و تیم دورژانس یبیشتر آشنا شوید و همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان دورژانس با شماره زیر تماس بگیرید:

91003369

خدمات درب اتوماتیک
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Be the first to write a review

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *